Simple Modal Window | Close it

Вхід на сайт

E-mail

 

Пароль

 
  Запам'ятати мене

Забули пароль?

 

Закрити вікно

logo tur ua

Українська RU EN DE

Розширений
пошук
     
Головна  Головне меню
 
 
Визначні місця України
 
 

Інформаційний партнер

 

Партнери


Bartscher — Професійне обладнання для ресторанів та готелів tel.if.ua

 


Мы в Google+

 

 

Автор статті:


Рейтинг статті: 1
  Новини:
 • нові статті
 • нові автори
 • нові коментарі
Хмара тегів:
  Топ 10 статей:
 1. Легенди мого Міста
 2. Сім брендів Івано-Франківська
 3. Станиславо-Франківськ
 4. Гномы Вроцлава
 5. Гноми Вроцлава
 6. На каву до Львова
 7. Франківськ пішохідний
 8. Рахів – Бринза – Центр Європи
 9. Семь брендов Ивано-Франковска
 10. Станислав-Франковск
Нам допомагають:

(Івано-Франковска,   Закарпатська, Львівска и Чернівецька області) –

гірська система на сході Центральної Європи, на території України, Угорщини, Чехії, Польщі, Словаччині, Румунії, Сербії та Австрії. Простягається від околиць Братислави до Залізних Воріт на 1 500 км, утворюючи опуклу дугу, що замикає Середньодунайську рівнину. Найбільша ширина – 430 км. Карпати – один з головних вододілів Європи між Балтійським і Чорним морем. Орографічно виділяють Західні Карпати, Східні Карпати (частина яких – так звані Українські Карпати), Бескиди, Південні Карпати, Західні Румунські гори і Трансильванське плато. Переважаючі висоти Карпат 800–1200 м, найбільша висота – 2 655 м (гора Ґерлаховскі штіт в Татрах), в Україні – гора Говерла (2 061 м).

Національні природні парки

Природні заповідники

Заказники загальнодержавного значення

Різноманітність природних умов території Українських Карпат і наявність лікувальних ресурсів сприяли формуванню тут курортного району міждержавного значення.

 

На території Карпат розташовано безліч джерел мінеральних вод.

Карпати - справжня Мекка для численних туристів і спортсменів, які приїжджають сюди на відпочинок, лікування і для загального оздоровлення організму, де чекають їх сотні турбаз, будинків відпочинку та спортивних споруд.

Буковина – історична назва українських етнічних земель, розташованих між середньою течією Дністра та головним Карпатським хребтом у долинах верхньої течії Пруту та Серету. Нині ця територія входить до складу України (Північна Буковина – Чернівецька область) та Румунії (Південна Буковина – обл. Сучава та Ботошани Румунії).

Закарпаття (Закарпатська Україна) – історико-географічний край у південно-західній Україні, на південному схилі  Карпат та прилеглій до нього частини низовини, розташованої в басейні  Тиси. Приблизно збігається з територією сучасної Закарпатської області.

 

Львів —

адміністративний центр Львівської області, національно-культурний та освітньо-науковий осередок країни, великий промисловий центр і транспортний вузол, столиця Галичини та Західної України.

Історичний центр Львова занесено до списку Світової спадщини ЮНЕСКО. У місті знаходиться найбільша кількість пам'яток архітектури в Україні. У 2009 році Львову надано звання Культурної столиці України. Місто періодично посідає чільні місця в рейтингах туристичної та інвестиційної привабливості.

Чернівці

Крим або Кримський півострів – розташований на півдні України, на території півострова знаходяться АР Крим, Севастополь, а також частина  Херсонської області (північ  Арабатської стрілки).

Глибоко видається в Чорне  море, зі сходу омивається Азовським морем, що належать до басейну Атлантичного океану. Розміри зі сходу на захід   (між мисами Кара-Мрун и Фонар) – 324 км, с півночі на південь (від Перекопського перешийку до мису Сарич) – 207 км. Площа  26 860 км².  У Криму переважають морські кордони, протяжність  берегової лінії   тисяча  км. Півострів приблизно однаково віддалений від екватора і Північного полюсу. Найбільші  заливи на узбережжі Чорного моря: Каркинитський, Каламитський, Феодосійський. На узбережжі Азовського моря: Сиваш, Казантипський і Арабатський. На сході Крима Керченський півострів, на заході – Тарханкутський. За  характером рельєфу ділиться на 2 частини: платформено-рівнинну (70 %)  и складчасто-гірську. На півдні Крима – Кримські гори. Найвища точка – гора Роман-Кош ( 1545 м).

В Криму більш ніж 50 солених озер: (Сасык, Сакское).

На півострові розташовані Кримський природний заповідник, Ялтинський гірсько-лісний природний заповідник, природний заповідник мис Мартьян, Карадагський природний заповідник, Казантипський природний заповідник, заказники и пам’ятки природи.

Севастополь

Причорномор'я

Області, що входять до регіону: Миколаївська обл., Одеська обл., Херсонська обл. 

Одеса

Дніпро́ – третя за довжиною і площею басейну річка Європи (після Волги і Дунаю), найбільша річка України. Довжина – 2 201 км (до побудови водосховищ – 2 285 км), в межах України – 981 км. Площа басейну – 504 тисячі км², з них в межах України – 291,4 тисячі км².

Дніпро – типова рівнинна річка з повільною і спокійною течією. Має звивисте ріусло, утворює рукави, багато перекатів, островів, проток, мілин. Ширина долини річки – до 18 км. Ширина заплави – до 12 км. Площа дельти – 350 км². Живлення змішане: снігове, дощове і підземне. Близько 80% річного стоку Дніпра формується у верхній частині басейну, де випадає багато опадів, а випаровування мале. Водний режим річки визначається добре вираженою весняною повінню, низькою літньою меженню з періодичними літніми паводками, регулярним осіннім підняттям рівня води та зимовою меженню.

До Дніпра прилягає більше 10 заповідних зон України. Найбільші з них:

 1. Канівський природний заповідник – створений в 1923 році природний заповідник площею 2 049 га неподалік Канева (Черкаська область) на правому березі і заплавних островах Дніпра. Межує безпосередньо з могилою Тараса Шевченка на Тарасовій (раніше – Чернечій) горі.
 2. Дніпровсько-Орільський природній заповідник – заповідник в долині Дніпра і плавнів Протовчі (сучасне русло Орілі), створений в 1990 році. Площа – 3 766 га.
 3. Національний заповідник «Хортиця» – створений ще у 1965 році, а статус національного отримав 6 квітня 1993 року постановою Кабінету Міністрів України №254. До його складу входить сам острів Хортиця і прилеглі острови та скелі: Байда, Дубовий, Ростьобин, Три Стоги, Середня, Близнюки, урочище Вирва на правому березі Дніпра, що мають загальнодержавне та історично значення. Загальна площа заповідника – 2 386,86 га.

 

Азов (Запорізька обл.)   

Азовське море завжди було одним з кращих місць для сімейного відпочинку. Завдяки м'якому клімату узбережжя Азовського моря та його цілющим водам, відпочинок на Азові підходить більшості людей і дозволяє не тільки добре відпочити, але і зміцнити або поправити здоров'я дорослим і дітям.


Цілющі властивості Азовського моря відомі давно - неглибоке і тепле море, багата мікроелементами морська вода, прекрасні піщані пляжі. На всьому узбережжі Азовського моря розташована величезна кількість будинків відпочинку, пансіонатів і турбаз для бажаючих відпочити.

На узбережжі Азовського моря розташовано безліч курортних міст і селищ - Бердянськ, Нова Ялта, Генічеськ, Мелекіно, Урзуф, Білосарайська коса, Безіменне, Щолкіно (мис Казантип), Сєдово, Кирилівка, Таганрог, Єйськ і багато інших населених пунктів, в яких можна добре відпочити.

Азовське море завжди було одним з найбільш рибних місць (у прямому значенні цього слова) у світі - такої кількості і різноманітності риби ви не зможете зустріти ніде. Ще стародавні греки і скіфи називали Азовське море у відповідність з його рибними багатствами - Меатідой («годувальниця») і Каргулак («багате рибою»). Тут є будь-яка риба - від різних видів азовських бичків до цінних осетрових порід, що спускаються на нерест в гирла річок. Іншими словами - рай для рибалок (Азовське море – подорожі, туризм, лікування та відпочинок на курортах Азовського моря).

Волинь

Області, що входять в регіон:
Волинська та Рівненська області

Поділля

Області, що входять в регіон:
Вінницька обл. Тернопільська обл. Хмельницька обл.

середнє Придніпров'я

Області, що входять в регіон:
Дніпропетровська обл. Кіровоградська обл. Полтавська обл. Черкаська обл.

Слобожанщина

Області, що входять в регіон:
Сумська обл. Харківська обл.

Донбас

Області, що входять в регіон:
Донецька обл. Луганська обл.

Полісся

Області, що входять в регіон:
Житомирська обл. Київська обл. Чернігівська обл.

Киев

Нагору

Поділитися:
     
 
 
 
 
 
 

«Енциклопедія туросфери України». Всі права захищено. При повному або частковому використанні матеріалів сайту обов'язковим є активне гіперпосилання на джерело http://turua.info