Simple Modal Window | Close it

Вхід на сайт

E-mail

 

Пароль

 
  Запам'ятати мене

Забули пароль?

 

Закрити вікно

logo tur ua

Українська RU EN DE

Розширений
пошук
     
  Україна
 
 
Україна
 
 

Інформаційний партнер

 

Партнери

tel.if.ua

 

 


Мы в Google+

 

 

Автор статті:
Invalid query: Unknown column 'show' in 'where clause'


Рейтинг статті: 1
  Новини:
 • нові статті
 • нові автори
 • нові коментарі
Хмара тегів:
  Топ 10 статей:
 1. АРКрим
 2. Івано-Франківська
 3. Міжнародні автомобільні дороги Київ – Бровари - Чернігів - Нові Яриловичі (на Гомель) М-01
 4. Київ
 5. Вінницька
 6. Чернігівська
 7. Тернопіль (від автомобільної дороги М-12) - Ланівці (до автомобільної дороги Р-32) Р-43
 8. Одеська
 9. Жмеринський район
 10. Кам’янський район
Нам допомагають:

Розташування 

Україна - держава в центрі Східної Європи. Вона має спільні сухопутні державні кордони з Білоруссю на півночі, з Польщею на заході, зі Словаччиною, Угорщиною, Румунією і Молдовою на південному заході та з Росією на сході. Південь України омивається Чорним та Азовським морями. Також вона має морський кордон з Румунією, Росією, Болгарією, Туреччиною та Грузією.

Столицею України є місто Київ

Площа України складає 603 700 км² (що складає 5,7 % території Європи і 0,44 % території світу. Україна є найбільшою країною, яка повністю знаходиться в Європі, і за цим показником вона посідає друге місце серед країн Європи після Росії). Територія України витягнута з заходу на схід на 1316 км і з півночі на південь на 893 км, лежить приблизно між 52°20′ та 44°20′ північної широти і 22°5′ і 41°15′ східної довготи. Загальна площа України становить 603 628 км², що складає 5,7 % території Європи і 0,44 % території світу. Україна є найбільшою країною, яка повністю знаходиться в Європі.  

 • Крайній північний пункт — с. Петрівка Чернігівської області.
 • Крайній південний пункт — мис Сарич (Автономна Республіка Крим).
 • Крайній західний пункт — м. Чоп Закарпатської області.
 • Крайній східний пункт — с. Червона Зірка Луганської області.
 • Географічний центр України знаходиться біля смт Добровеличківка Кіровоградської області.
 • Згідно з однією із методик вимірювання географічний центр Європи розташований на території України, неподалік міста Рахова Закарпатської області.

Велика частина території країни рівнинна, лише на заході піднімаються Карпати (г. Говерла, 2061 м.) та на Кримському півострові - Кримські гори (г. Роман-Кош, 1545 м.). Нечисленні височини (Волинська, Подільська та Придніпровська) і виходи скельних порід займають не більше 5% території країни. Загальна площа - 603,7 тис. кв. км. (Крим - 27 тис. кв. км).

5% займають гірські системи. 14% - ліси, 4% - водні резерви, а 1,6% - болота. В Україні сконцентровано 5% світових мінеральних ресурсів (вугілля, залізна і марганцева руда, графіт, ураніум тощо). 12 млн. га українських ґрунтів становлять чорноземи.  Площа земель лісового фонду, вкрита лісовою рослинністю становить - 9,4 млн. га (15,6 % території).

В Україні налічується близько 73 тис. річок і водотоків завдовжки майже 248 тис. км. 125 річок мають довжину понад 100 км. Найбільші річкові системи - Дніпровська, Дунайська, Дністерська, Південнобузька та Сіверськодонецька. Найгустіша річкова система - в Українських Карпатах. Дніпро - третя за довжиною та площею басейну річка Європи. Довжина в межах України - 981 км при загальній довжині 2201 км. Бере початок на Валдайській височині і впадає в Чорне море. На Дніпрі споруджено каскад водосховищ: Київське, Канівське, Кременчуцьке, Дніпродзержинське, Дніпровське і Каховське.

В Україні налічується 33 заповідники і природні національні парки. Їхня площа - 1013,6 тис. га. З них природні - 17 (159,0 тис. га), біосферні - 4 (222,4 тис. га). Національні природні парки - 12 (632,2 тис. га)

Найбільшими чорноморськими портами є Одеса, Іллічівськ, Херсон, Севастополь, азовськими — Маріуполь, Бердянськ, Керч. Загальна протяжність кордонів 6992 км (із них сухопутних 5637 км). Довжина морської ділянки кордону: 1355 км (по Чорному морю — 1056,5 км; по Азовському морю — 249,5 км; по Керченській протоці — 49 км).

Туризм в Україні є важливою економічною гілкою. Щороку Україну відвідують понад 17 мільйонів туристів (18,9 млн. іноземних громадян у 2006), насамперед з Росії,  Східної та Західної Європи, а також Японії та США. Структура в’їзного потоку за країною походження виглядає таким чином: країни СНД – 11,9 млн. осіб (63% загального в’їзного потоку), країни ЄС – 6,3 млн. осіб (33%), решта країн – 0,6 млн. осіб (4%).

Сфера туристичних інтересів на Україні включає як активні види відпочинку та спортивного туризму, так і подорожі з пізнавальними цілями, де об'єктом пізнання є багата археологічна і релігійна історія цієї країни.

Подорож по Україні з туристської метою можна поєднати і з користю для здоров'я. Здавна відомі цілющі курорти, які розташовані буквально в усіх регіонах України.

За даними Всесвітньої організації туризму (UNWTO), Україна входить до десятки лідерів міжнародного туризму за кількістю відвідувань, посідає 7 місце в 2008 році.

Карпати – гірська система на сході Центральної Європи, на території України, Угорщини, Чехії, Польщі, Словаччині, Румунії, Сербії та Австрії. Простягається від околиць Братислави до Залізних Воріт на 1 500 км, утворюючи опуклу дугу, що замикає Середньодунайську рівнину. Найбільша ширина – 430 км. Карпати – один з головних вододілів Європи між Балтійським і Чорним морем. Орографічно виділяють Західні Карпати, Східні Карпати (частина яких – так звані Українські Карпати), Бескиди, Південні Карпати, Західні Румунські гори і Трансильванське плато. Переважаючі висоти Карпат 800–1200 м, найбільша висота – 2 655 м (гора Ґерлаховскі штіт в Татрах), в Україні – гора Говерла (2 061 м).

Крим або Кримський півострів – розташований на півдні України, на території півострова знаходяться АР Крим, Севастополь, а також частина  Херсонської обл. (північ  Арабатської стрілки).

Глибоко видається в Чорне  море, зі сходу омивається Азовським морем, що належать до басейну Атлантичного океану. Розміри зі сходу на захід   (між мисами Кара-Мрун и Фонар) – 324 км, с півночі на південь (від Перекопського перешийку до мису Сарич) – 207 км. Площа  26 860 км².  У Криму переважають морські кордони, протяжність  берегової лінії   тисяча  км. Півострів приблизно однаково віддалений від екватора і Північного полюсу. Найбільші  заливи на узбережжі Чорного моря: Каркинитський, Каламитський, Феодосійський. На узбережжі Азовського моря: Сиваш, Казантипський і Арабатський. На сході Крима Керченський півострів, на заході – Тарханкутський. За  характером рельєфу ділиться на 2 частини: платформено-рівнинну (70 %)  и складчасто-гірську. На півдні Крима – Кримські гори. Найвища точка – гора Роман-Кош ( 1545 м).

В Криму більш ніж 50 солених озер: (Сасык, Сакское).

На півострові розташовані Кримський природний заповідник, Ялтинський гірсько-лісний природний заповідник, природний заповідник мис Мартьян, Карадагський природний заповідник, Казантипський природний заповідник, заказники и пам’ятки природи.

 Азов

Азовське море завжди було одним з кращих місць для сімейного відпочинку. Завдяки м'якому клімату узбережжя Азовського моря та його цілющим водам, відпочинок на Азові підходить більшості людей і дозволяє не тільки добре відпочити, але і зміцнити або поправити здоров'я дорослим і дітям.


Цілющі властивості Азовського моря відомі давно - неглибоке і тепле море, багата мікроелементами морська вода, прекрасні піщані пляжі. На всьому узбережжі Азовського моря розташована величезна кількість будинків відпочинку, пансіонатів і турбаз для бажаючих відпочити.

На узбережжі Азовського моря розташовано безліч курортних міст і селищ - Бердянськ, Нова Ялта, Генічеськ, Мелекіно, Урзуф, Білосарайська коса, Безіменне, Щолкіно (мис Казантип), Сєдово, Кирилівка, Таганрог, Єйськ і багато інших населених пунктів, в яких можна добре відпочити.

Азовське море завжди було одним з найбільш рибних місць (у прямому значенні цього слова) у світі - такої кількості і різноманітності риби ви не зможете зустріти ніде. Ще стародавні греки і скіфи називали Азовське море у відповідність з його рибними багатствами - Меатідой («годувальниця») і Каргулак («багате рибою»). Тут є будь-яка риба - від різних видів азовських бичків до цінних осетрових порід, що спускаються на нерест в гирла річок. Іншими словами - рай для рибалок (Азовське море – подорожі, туризм, лікування та відпочинок на курортах Азовського моря).

Буковина – історична назва українських етнічних земель, розташованих між середньою течією Дністра та головним Карпатським хребтом у долинах верхньої течії Пруту та Серету. Нині ця територія входить до складу України (Північна Буковина – Чернівецька область) та Румунії (Південна Буковина – обл. Сучава та Ботошани Румунії).

Закарпаття (Закарпатська Україна) – історико-географічний край у південно-західній Україні, на південнеому схилі  Карпат та прилеглій до нього частини низовини, розташованої в басейні р. Тиси. Приблизно збігається з територією сучасної Закарпатської області.

Дніпро́ – третя за довжиною і площею басейну річка Європи (після Волги і Дунаю), найбільша річка України. Довжина – 2 201 км (до побудови водосховищ – 2 285 км), в межах України – 981 км. Площа басейну – 504 тисячі км², з них в межах України – 291,4 тисячі км².

Дніпро – типова рівнинна річка з повільною і спокійною течією. Має звивисте ріусло, утворює рукави, багато перекатів, островів, проток, мілин. Ширина долини річки – до 18 км. Ширина заплави – до 12 км. Площа дельти – 350 км². Живлення змішане: снігове, дощове і підземне. Близько 80% річного стоку Дніпра формується у верхній частині басейну, де випадає багато опадів, а випаровування мале. Водний режим річки визначається добре вираженою весняною повінню, низькою літньою меженню з періодичними літніми паводками, регулярним осіннім підняттям рівня води та зимовою меженню.

До Дніпра прилягає більше 10 заповідних зон України. Найбільші з них:

 1. Канівський природний заповідник – створений в 1923 році природний заповідник площею 2 049 га неподалік Канева (Черкаська область) на правому березі і заплавних островах Дніпра. Межує безпосередньо з могилою Тараса Шевченка на Тарасовій (раніше – Чернечій) горі.
 2. Дніпровсько-Орільський природній заповідник – заповідник в долині Дніпра і плавнів Протовчі (сучасне русло Орілі), створений в 1990 році. Площа – 3 766 га.
 3. Національний заповідник «Хортиця» – створений ще у 1965 році, а статус національного отримав 6 квітня 1993 року постановою Кабінету Міністрів України №254. До його складу входить сам острів Хортиця і прилеглі острови та скелі: Байда, Дубовий, Ростьобин, Три Стоги, Середня, Близнюки, урочище Вирва на правому березі Дніпра, що мають загальнодержавне та історично значення. Загальна площа заповідника – 2 386,86 га.

Час

Київський час збігається з часовим поясом UTC+2 в зимовий період, натомість в літній період - з часовим поясом UTC+3.

Клімат

Помірний, переважно континентальний, на південному березі Криму - субтропічний середземноморський. Середні температури січня коливаються від -8°C на північному сході до +4-8°C на півдні Криму, липня - відповідно від +18°С до +24°C. Опадів на північно-заході випадає до 600-700 мм. на рік, на південному сході - до 300 мм., в Кримських горах - 1000-1200 мм., у Карпатах - до 1600 мм., в основному - в осінньо-зимовий період.

Населення

Близько 48,0 млн. чоловік. Основною корінною нацією в Україні є українська, яка живе на цій території багато тисяч років. Частка українців в усьому населенні становить 73%, в усіх регіонах держави вони переважають (крім Автономної Республіки Крим), а в ряді областей (Волинській, Черкаській, Полтавській, Вінницькій, Чернігівській та Тернопільській) становлять від 90 до 96% усього населення. Значна кiлькiсть українцiв проживають за межами України: в Росiї - 4,4 млн. осіб, в США - 1,230 млн., Казахстанi - 0,686 млн., Бiлорусiї - 0,311 млн., Канадi - 1,071 млн., Польщi - 0,850 млн. та iнших державах. Українцi - одна з найбiльших нацiй Європи i свiту, друга за чисельнiстю помiж слов'янських народів, яка належить до східнослов'янської підгрупи індоєвропейської етнолінгвистичної сім'ї.

На території України близько 500 міст (з них десята частина тих, населення яких перевищує 100 тисяч мешканців), селищ міського типу - до тисячі, а населених пунктів, де мешкає сільське населення - понад 40 тисяч. Найбільшою питомою вагою міського населення характеризуються індустріальні райони Донбасу і Придніпров'я. П'ять міст України нараховують понад мільйон жителів - Київ, Харків, Дніпропетровськ, Одеса, Донецьк. На Правобережжі частка міського населення вдвічі менша, ніж на Лівобережжі. Найменша кількість міського населення в Закарпатській, Тернопільській, Чернівецькій, Івано-Франківській областях.

прапор України

Герб України

Проект Великого герба

України


Державна мова - українська

Гроші

Гривня (UAH, код 149) = 100 копійкам. У ході банкноти в 500. 200, 100, 50, 20, 10, 5, 2 і 1 гривню як старого, так і нового (1997 р., інша колірна гама і дизайн) зразка. Монети номіналом в 1 гривню, 50, 25, 10 копійок з жовтого металу, 5, 2 і 1 копійку - з білого.


Використання іноземної валюти в ресторанах і магазинах офіційно заборонено. Обмін валюти можна зробити в аеропортах, банках і численних обмінних пунктах. Обмінних пунктів багато. З 2003 р. відмінено 1% збору в пенсійний фонд за продаж готівкової валюти громадянами. Пред'являти паспорт при обміні не потрібно. У південно-західній частині країни і в Західній Україні обмін пунктів зменшена (на лижних курортах, у санаторіях і у Львові - без обмежень) і може бути зроблений тільки в банках, зате практично необмежено обмінюються долари США та євро. У Сімферополі і на "материковій" Україні курс обміну вигідніший, ніж в курортних зонах узбережжя. Обмін рублів здійснюється зазвичай за дещо менш вигідним курсом, ніж євро або доларів США.

Кредитні картки і туристичні чеки мають відносно обмежене поширення і можуть бути переведені в готівку тільки в банківських офісах великих міст і курортних зон, але останнім часом картковий сервіс розвивається досить бурхливо.

Віза

В даний час для росіян діє безвізовий режим, на кордоні досить пред'явити закордонний паспорт або загальногромадянський паспорт. У прикордонних пунктах пропуску в закордонних паспортах безкоштовно проставляється відповідний штамп, туристи з загальногромадянськими паспортами заповнюють імміграційну картку.

Додаткові збори

На транспортному засобі в'їзд здійснюється на підставі документів, що підтверджують право власності та право на управління, або за нотаріально завіреної довіреності від власника транспортного засобу. Рукописні російські довіреності в Україні недійсні. Саме транспортний засіб ввозиться на підставі заповнюється декларації. При поїздці на термін понад 2-х місяців (але не більше 1 року) потрібна реєстрація в органах ДАІ за місцем тимчасового перебування). При перетині кордону на транспортному засобі стягуються збори за екологічний контроль транспортного засобу (близько 1 USD) за страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів (залежить від типу транспортного засобу і тривалості перебування в країні). При виїзді з території України сплачується дорожній збір у розмірі 10-25 USD.


У Криму стягується курортний збір (для організованих відпочиваючих - 5 гривень, для неорганізованих відпочиваючих різний в окремих регіонах, але не може перевищувати 10 гривень). Люди, які приїжджають до Криму на автомобільному або керованому транспортному засобі, сплачують збір у розмірі 15 гривень. З 1 січня 2004 року для громадян Росії безвізовий в'їзд за закордонними паспортами.

Митниця

Від оподаткування при ввезенні звільняються предмети вартістю менше 200 євро (у тому числі підакцизні товари) або одиничний неподільний предмет вартістю не вище 300 євро (крім підакцизних товарів). Безмитно ввозяться також горілчані вироби - до 1 л., Вино - до 2 л., Тютюнові вироби - до 200 сигарет або 200 гр. тютюну, пиво - до 5 л., продукти харчування на суму не більше 50 євро, милo і СМЗ на суму не більше 5 євро, а також тимчасово ввезені товари при зобов'язання щодо їх зворотного вивезення. Продукти харчування, що ввозяться для особистого вжитку, безмитно ввозяться з розрахунку не більше 50 євро на одну особу за обов'язкової наявності упаковки виробника (не більше 1 упаковки або загальною масою не більше 2 кг.) Або не більше однієї одиниці кожного найменування.


Дозволяється вільне ввезення до 10 тис. USD, при ввезенні від 10 тис. до 50 тис. USD (у тому числі платіжні документи в іноземній валюті і дорожні чеки) необхідні документи про джерела походження валюти (для резидентів) і заяву на ввезення валюти із зазначенням мети ввезення. Ввезення понад 50 тис. USD дозволений тільки в безготівковому вигляді або за допомогою платіжних документів в іноземній валюті. На ввезення валюти в сумі, що перевищує 50 тис. USD, потрібно спеціальний дозвіл НБ України. Українська валюта ввозиться лише за умови наявності митної декларацій на вивезення цієї валюти з України.Заборонено ввезення отруйних, радіоактивних, вибухових і отруйних речовин, а також друкованих та відеоматеріалів, що містять пропаганду війни, расизму і насильства. Заборонено ввезення харчових продуктів без сертифіката відповідності. При ввезенні вогнепальної, холодної зброї, вибухових речовин і газових балончиків, необхідний дозвіл МВС України. При ввезенні тварин - ветеринарний сертифікат. При ввезенні ліків в кількості більше 5 упаковок або більше необхідного для однієї людини на один курс лікування (потрібні відповідні документи), а також наркотичних і психотропних речовин, необхідний дозвіл Міністерства охорони здоров'я. При цьому стягуються ввізне мито, ПДВ та акцизний збір.Дозволяється вивозити предмети на суму до 100 тис. євро, на вивіз творів мистецтва, культурних та історичних цінностей необхідний дозвіл Міністерства культури України. Заборонено вивіз дорогоцінних металів і каменів, культурних цінностей, отруйних, радіоактивних, вибухових речовин та анульованих цінних паперів.

Дозволяється вивозити валюту України (за умови обов'язкового декларування) в розмірі до 10 тис. гривень (до 1 тис. - на умови усного декларування), іноземну валюту - у сумі до 6 тис. USD на одну особу (до 1 тис. - на умови усного декларування), дорожні чеки та інші платіжні документи - на суму не вище 5 тис. USD. Дозволяється вивезення раніше завезеної іноземної валюти за наявності митної декларації на її ввезення (необхідні відповідні документи).

Традиційна кухня

Різні борошняні вироби (пампушки, галушки, вареники, коржі і ін), вироби і блюда з м'ясних (українські ковбаси, холодні закуски, дичина, птах і т. д.), рослинних і молочних продуктів (ряжанка, сирники), всілякі напої з фруктів і меду користуються широкою популярністю.

Але особливо любимо в багатьох країнах і відомий на весь світ знаменитий український борщ. Борщ готується з свіжих овочів: капусти, буряків, Помідорова ін, заправляється товченим салом з часником і петрушкою. Поєднання цих продуктів додає борщу дивовижний аромат і смак. Українських борщів налічується до 30 видів (полтавський, чернігівський, київський, волинський, львівський та ін.)

Широко поширені на Україні і різні каші, вареники з начинкою з сиру, картоплі, тушкованої капусти, а влітку - з ягід. Не менш популярні такі блюда, як тушковане м'ясо з картоплею - печеня (печеня), українські битки, шпиговані часником і салом, буженина тушкована з капустою і салом, крученики, Значне місце в українській національній кулінарії здавна займають блюда з риби: карась, запечений в сметані; рибні крученики; короп, фарширований грибами і гречаною кашею, короп тушкований з цибулею в сметані, судак, запечений із грибами і раками, і т. д.

 Українська національна кулінарія багата стравами, приготування яких за традицією приурочувалося до різних свят та обрядів - весілля, народження дитини, проводів на військову службу і т.д. Так, млинці з пшеничної і гречаної муки і вареники були обов'язковим блюдом на масляну. До найбільш урочистих свят пекли пироги з м'ясом, печінкою і іншими начинками. Обрядовим блюдом був і компот з сухих фруктів - узвар. Тепер ці страви можна зустріти в меню кожної їдальні і ресторану.

Один із самих улюблених і часто зустрічаються продуктів в рецептурі страв національної кухні України - сало. Його їдять не тільки солоним, але і солодким, з патокою.

Використані джерела:

Вікіпедія — вільна енциклопедія;

"Україна Інкогніта" - онлайн журнал, що розповідає українцям про країну, в якій вони живуть.  Автори проекту: Роман Маленков - головний редактор (malenkov@ukr.net  тел: 80509364428); Олег Година – редактор; Олександр Бєляєв – програміст; Максим Мельников - дизайнер, автор статей і фото (maxmir@bigmir.net); Андрій Волков - автор статей і фото.

Сайт Українського національного інформаційного агентства УКРІНФОРМ

онлайн-гід по світу туризму otpusk.com

Travel.ru - один з найпопулярніших туристичних ресурсів в російськомовному Інтернеті.

Нагору

Поділитися:
     
 
 
 
 
 
 

«Енциклопедія туросфери України». Всі права захищено. При повному або частковому використанні матеріалів сайту обов'язковим є активне гіперпосилання на джерело http://turua.info