Simple Modal Window | Close it

Вхід на сайт

E-mail

 

Пароль

 
  Запам'ятати мене

Забули пароль?

 

Закрити вікно

logo tur ua

Українська RU EN DE

Розширений
пошук
     
  УкраїнаУкраїна
 
 
Івано-Франківська
 
 

Інформаційний партнер

 

Партнери

tel.if.ua

 

 


Мы в Google+

 

 

Автор статті:
Invalid query: Unknown column 'show' in 'where clause'


Рейтинг статті: 26
  Новини:
 • нові статті
 • нові автори
 • нові коментарі
Хмара тегів:
  Топ 10 статей:
 1. АРКрим
 2. Івано-Франківська
 3. Міжнародні автомобільні дороги Київ – Бровари - Чернігів - Нові Яриловичі (на Гомель) М-01
 4. Київ
 5. Вінницька
 6. Чернігівська
 7. Тернопіль (від автомобільної дороги М-12) - Ланівці (до автомобільної дороги Р-32) Р-43
 8. Одеська
 9. Жмеринський район
 10. Кам’янський район
Нам допомагають:

Область розташована на південному заході України і межує з Львівською, Тернопільською, Чернівецькою та Закарпатською областями. На крайньому півдні Івано-Франківщини впродовж 50 км границя області є державним кордоном України з Румунією. Межа із Закарпаттям, що проходить по Карпатському хребту, протягом століть, до 1945 року, теж була кордоном — то з Угорщиною, то з Чехословаччиною.

Область поділена на 14 районів. В області нараховується 15 міст, 24 селищ міського типу, 765 сільських населених пунктів, які об'єднані в 477 сільських рад. Обласному управлінню підпоряковуються Івано-Франківська міська рада, місто Коломия, місто Калуш, Болехівська міськрада та Яремчанська міська рада. 

 

Лікувальні мінеральні води

Лікувальні мінеральні води поширені по всій території області. Усього на Івано-Франківщині виявлено близько 300 проявів мінеральних вод, на 28-и з яких проведені пошуково-оціночні роботи і затверджені запаси за категорією С1. Води 32-х мінеральних джерел області занесено до Державного кадастру “Води мінеральні питні”, із них 12 – лікувально-столових, 20 – природно-столових.

Сфера послуг

 Туристично-рекреаційний комплекс

Туристично-рекреаційна галузь є стратегічним напрямом розвитку Івано-Франківщини. Об’єктивно область має всі передумови для інтенсивного розвитку внутрішнього та іноземного туризму: особливості географічного розміщення та рельєфу, сприятливий клімат, багатство природного, історико-культурного та туристично-рекреаційного потенціалів. Івано-Франківщина є частиною унікальної Карпатської лісогірської геоекосистеми, яка має важливе рекреаційне значення не тільки для України, але і для всього Європейського континенту.

В області є дев’ять курортних місцевостей. Станом на початок 2010 року, у туристично-рекреаційній галузі області функціонує 143 туристичних операторів і агентів, 164 туристично-рекреаційних закладів та 638 садиб сільського зеленого туризму, здійснюється будівництво 29 і реконструюються 19 туристичних об’єктів. В області діє більше 10 санаторіїв. Для курортної терапії використовуються кліматичне лікування, мінеральні ванни. Серед курортів — низькогірні Косів, Татарів, Яремче, середньогірний Ворохта і бальнеогрязевий передгірний курорт Черче. Крім того, Яремче користується славою туристської столиці Карпат, Ворохта — столиці зимових видів спорту.

Згідно з офіційною статистикою Івано-Франківщина входить у трійку лідерів туризму України. Не зважаючи на фінансову кризу, якщо у 2007 і 2008 рр. туристичними послугами скористалося в області понад 1,0 млн. туристів, то у 2009 р. їх також було близько 1030 тис. осіб.

  

  Гірськолижний туризм

Івано-Франківщина – одне з небагатьох місць в Україні, придатних для розвитку зимових видів відпочинку. У низині сніговий покрив утримується, як правило, з початку грудня і до березня, а у високогір’ї – з жовтня і до кінця травня, що важливо для розвитку гірськолижного туризму. В області діє понад 30 гірськолижних витягів, що забезпечують катання на лижах і сноубордах, та розраховані на початківців, дітей, любителів та професіоналів. Найбільшою популярністю користуються такі гірськолижні зони, як Паляниця, Яблуниця, Ворохта Яремчанської міської ради, м. Косів та с-ще. Верховина, с. Вишків Долинського району. Тільки на території Яремчанської міської ради – понад 20 гірськолижних витягів загальною дов- жиною трас понад 60 км. У селищі Ворохта є комплекс трамплінів, що завдяки штучному покриттю діють цілорічно.

Гірськолижний курорт Буковель, будівництво якого було започатковано у 2000 році, займає провідне місце в туристичній галузі Івано-Фраківської області. Гірськолижний комплекс “Буковель” став “перлиною” карпатського зимового відпочинку, відомою далеко за межами України.

 Велотуризм

у 2009 році здійснено розробку та опис 20 велосипедних маршрутів, частина з яких прознакована, встановлено 350 велосипедних стійок біля 70 туристичних об’єктів, 6 придорожніх місць відпочинку (альтанок) для велотуристів, створено Інтернет-сторінку www.bikeland.org.ua.

Природні території з особливим статусом охорони

Основу природно-заповідного фонду області становлять природний заповідник «Горгани» площею 5,3 тис.га, 3 національні природні парки (Карпатський, Галицький та «Гуцульщина»), загальна площа яких становить 97,5 тис.га (49,7% площі всіх заповідних об’єктів області), 2 регіональні ландшафтні парки (Дністровський та Поляницький) загальною площею 38,4 тис.га; 60 заказників загальною площею 45,8 тис.га, з них 10 – загальнодержавного значення площею 5,4 тис.га, 50 – місцевого значення площею 40,4 тис.га.

Найвищий відсоток заповідності в Косівському (55,4%), Галицькому (20,1%), Городенківському (19,2%), Верховинському (17,1%), та Долинському (10,6%) районах. У Коломийському, Рогатинському та Снятинському районах відсоток заповідності становить менше одиниці. На даному етапі підготовлено матеріали на створення на території області 15 нових природно-заповідних об’єктів загальною площею 31,2 тис. га.

Туризм

 

Область має значну туристично-оздоровчу базу. Понад 130 об'єктів санаторно-курортних та оздоровчих закладів усіх форм власності можуть одночасно прийняти біля 14 тисяч відпочиваючих.

Туристи із задоволенням знайомляться з пам'ятками і музеями Івано-Франківська та Коломиї, проходять стежками славного ватажка карпатських опришків Олекси Довбуша. Нині опрацьовуються маршрути слідами боїв Української Повстанської Армії.


Унікальні туристичні об’єкти – “бренди” області

 • Природні об’єкти

гора Говерла

– гора Говерла (2061 м, Чорногірський хребет) – найвища гора України, що знаходиться на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей в межах Карпатського національного природного парку. Має конусоподібну форму. Складається з пісковиків і конгломератів. Вкрита альпійськими луками, чагарниковими пустищами, подекуди – кам`яні осипища. Біля підніжжя бере свій початок каскадом водоспадів ріка Прут.

“Скелі Довбуша” – комплексна пам’ятка природи загальнодержавного значення поблизу с.Бубнище, що на Болехівщині. Кам’яний лабіринт шириною 200 метрів тягнеться зі сходу на захід майже на кілометр посеред букового та смерекового лісу. Це неповторне за своїми формами і розташуванням нагромадження гігантських скель, каменів, що нагадують дивовижні істоти та споруди, притягує до себе тисячі екскурсантів, і є улюбленим місцем тренування альпіністів і скелелазів. Скелі Довбуша, або “Карпатський Сфінкс”, є складовою постійно-діючих туристично-пізнавальних та екскурсійних маршрутів, які обслуговують відпочиваючих санаторно-курортних закладів Львівщини (Трускавець, Моршин).

Манявський водоспад – найвищий в області та Україні водоспад висотою до 22 м. Знаходиться в Богородчанському районі на р. Манявка, недалеко від села Пороги і діючого монастиря Скиту Манявського.

Старунський грязьовий вулкан (с. Старуня) – геологічна пам’ятка природи – єдиний діючий вулкан в Західній Україні, що виник внаслідок людської діяльності. Уперше проявив себе у 1977 році після землетрусу в горах Вранча в Румунії. Тоді на конусоподібному пагорбі діаметром близько 50 м. з’явилися перші кратери, з яких вихлюпувалися рідина, грязі та газ. З тих пір вулкан “дихає” через десятки менш активних міні-кратерів. Водночас наявні на території Старунського вулкана озокерит, гарячі грязі, воду високої мінералізації володіють цінними лікувальними властивостями.

 • Пам’ятки архітектури, культури, історії, техніки

Aстрономо-метеорологічна обсерваторія на г. Піп Іван (2028 м), Верховинський район, найвище розташована споруда в Україні, збудована 29 липня 1938 р. Інша назва об’єкту – “Білий Слон”. Піп-Іван має пірамідальну форму, у привершинній частині – кам'яні розсипища. Є давньольодовикові форми рельєфу. Складається з пісковиків. Вкритий переважно субальпійською рослинністю. Поширені чагарники (яловець сибірський, рододендрон) і ялинові ліси (до висоти 1500-1600 м). Свою назву дістав від скелі на вершині, яка нагадувала попа в рясі. У даний час від скелі залишилася безформна купа каміння.

Музей “Писанка” у м. Коломия, збудований у 2000 році. Центральна частина будинку має форму писанки висотою 13 м. Це єдиний в світі музей писанкового розпису – одного з найяскравіших і найзагадковіших проявів таланту та глибини пам'яті народу.

Самобутній центр гуцульського мистецтва – село Яворів, Косівський район. Самобутня культура гуцулів та яворівчан, зокрема, проявляється у архітектурі, господарських та побутових речах, декоративно-вжиткових виробів, декорованих магічними солярними знаками та оберегами. Здавна Яворів славиться ліжниками – грубими вовняними покривалами з рельєфною поверхнею і довгим пухнастим двостороннім ворсом, з гуцульськими узорами з плавним переходом од ного кольору в інший. Сьогодні ліжник – один з найстаріших видів інтер’єрного ткацтва, який чудово гармоніює з сучасними інтер’єрами

“Карпатський трамвай” – унікальний комплекс Карпатських вузькоколійних залізниць в Долинському районі, який є перлиною історико-технічної культурної спадщини України. Програма перевезення туристів “Карпатський трамвай” започаткована в 2003 році. Діють програми Мізунською колією за маршрутом Вигода-Мізунь-Дубовий кут, Мендунок, Соболь і до підніжжя гори Магура (1354 м н.р.м.). Першими пасажирами “Трамваю” стали гості з Німеччини, Англії, Польщі, України. Протяжність вузькоколійки становить 70 км.

Національний заповідник “Давній Галич”, створений з метою збереження пам’яток історії і культури Галича, на заповідних територіях, які охоплюють майже 80 кв. км земель давнього Галича та його околиць. Під охороною знаходяться пам’ятки загальнодержавного та світового значення, фундаменти 14 літописних церков XII-XIII ст., понад 200 пам’яток археології, 18 природо-охоронних об’єктів, органічно пов’язаних з пам’ятками історії і архітектури.

музей Івана Франка та хата-гражда, с. Криворівня Верховинського району, яке є одним з найстаріших сіл на Гуцульщині, відомий етнограф В.Гнатюк назвав його “українськими Афінами”. У центрі села жив, творив і відпочивав майже щоліта з 1900 по 1914 рр. Великий Каменяр Іван Франко, у цьому будинку тепер міститься літературно-меморіальний музей письменника. Село було місцем зустрічей, праці і відпочинку видатних діячів української культури: М. Грушевського, В.Стефаника, Лесі Українки, М. Коцюбинського, М. Черемшини, О. Кобилянської, Г. Хоткевича. Тут створювались такі шедеври української кінематографії, як “Тіні забутих предків”, “Анничка”, “Довбуш”. На присілку Заріччя можна оглянути унікальну відреставровану хату-гражду, пам’ятку дерев’яної гуцульської архітектури.

Нагору

Поділитися:
     
 
 
 
 
 
 

«Енциклопедія туросфери України». Всі права захищено. При повному або частковому використанні матеріалів сайту обов'язковим є активне гіперпосилання на джерело http://turua.info